Dialectavond in Oudleusen: Kom ‘Plat proaten’ in De Wiekelaar op 4 maart

Woensdagavond 4 maart staat De Wiekelaar in Oudleusen in het teken van ons mooie dialect. In het kader van Maart Dialectmaand organiseren de vrijwilligers van de bibliotheek in Oudleusen een gezellige en verrassende dialectavond. Een mooie kans om samen weer eens ouderwets ‘plat te proaten’.

De avond begint om 19.30 uur, met inloop vanaf 19.00 uur. De toegang is gratis en voor iedereen staat een kopje koffie klaar.

Bijzonder dialectverhaal

Hoogtepunt van de avond is een dialectverhaal, voorgelezen door Willie van Oenen van de werkgroep Oudleusen van de Historische Kring Dalfsen. Dit keer gaat het om een bijzonder verhaal. Er zit namelijk meer achter dan u misschien denkt. Wat precies? Dat blijft nog even een verrassing. Op de avond zelf wordt alles uit de doeken gedaan.

Na het voorlezen kan iedereen meedoen aan een leuke en leerzame activiteit. Aan de hand van een woordenlijst kunt u de juiste betekenis van dialectwoorden en gezegdes aankruisen. Een mooie manier om uw kennis te testen en misschien ook nieuwe woorden te leren.

Iedereen welkom

Of u nu geboren en getogen bent in Oudleusen of gewoon belangstelling heeft voor streektaal en historie: u bent van harte welkom. Samen houden we het dialect levend.

Wilt u erbij zijn? Geef u dan vooraf op via de website van de bibliotheek of stuur een e-mail naar: info@bibliotheekdalfsen.nl.

We hopen op een volle zaal en een mooie avond vol herkenning, verhalen en gezelligheid.

Scroll naar boven