RD 110, december 2023
In deze donkere dagen voor Kerst toch een mooi lichtpuntje: nummer 110 van Rondom Dalfsen , het blad van de Historische Kring, komt uit.
In dit nummer als altijd aandacht voor de historie van onze omgeving, teruggaand tot vorige eeuwen, zelfs tot vóór de Middeleeuwen. Is het niet heel bijzonder dat er nog elementen uit zo’n ver verleden terug te vinden zijn in onze huidige eenentwintigste eeuw?
Zo is er een diepgaand artikel over de Hof te Lenthe, waarover gegevens bekend zijn die teruggaan tot vóór het jaar 1000. De historie van een markante boerderij aan de Molenhoeksweg voert ons ver terug in het verleden.
In een interessant artikel over De Kleine Weert of ’t Fluitenhuus nemen we een duik tot in de zestiende eeuw. Dank zij zorgvuldige herbouw en onderhoud staat het pand er tegenwoordig nog in volle glorie!
In de Grote Kerk in het centrum van Dalfsen wordt tot op heden een schenkkan gebruikt met de naam van Mej. G.J. van Enst erin gegraveerd. Zij schonk dit fraaie stuk zilver in de negentiende eeuw aan de kerk.
Een artikel over de wereldwinkel in Dalfsen vertelt ons hoe Jopie Schmidt zich samen met enkele andere vrouwen in de vorige eeuw inspande om zo’n winkel in Dalfsen te realiseren. En met succes!
Tot slot in de serie over meestershuizen in dit nummer aandacht voor die in Emmen en Ankum, daterend uit de twintigste eeuw.

Alle artikelen zijn voorzien prachtige oude en nieuwe foto’s en andere illustraties, die bij elkaar een goed beeld geven van de ontwikkelingen van lang geleden tot 2023. Een fraai kerstgeschenkje voor de liefhebber!
Leden krijgen het blad in de bus, losse nummers zijn verkrijgbaar bij The Read Shop en Primera Jansen in Dalfsen, bij Wennemars in Oudleusen en bij Blitsspul in Lemelerveld. Lid worden